GAZİANTEP OĞUZELİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Geri Dönmeyi Aslna Düşünmediler...

Bugün ecdadımız tarafından tarihe altınharflerle yazılan Çanakkale Zaferi´nin 101.Yıl dönümüne ulaşmanın onurunu yaşıyoruz. 101. yıldönümünü büyük bir gurur ve heyecanla andığımız dünya tarihinin müstesna kahramanlık mücadelelerinden olan “Çanakkale Zaferi´, Türk milletine zincir vurmak isteyen çılgın işgalci güçlere karşı milletimizin bağımsızlığı uğruna inançla, cesaretle yekvücut şahlanışının simgesidir.  
Geri Dönmeyi Aslna Düşünmediler...

  

                 

 

                 "Çanakkale Zaferi” tarihimizin en hüzünlü zaferidir. Yokluklar içindeki bir milletin çağın en güçlü devlet ve silâhlarına topyekûn direnişin gerçek bir destanıdır. Bu destanın her satırında insanlık onuru vardır. Bu onur, düşmana sadece silahla değil, verdiği insanlık dersi örnekleriyle de baş eğdiren aziz Mehmetçiklerimize aittir. Bu zafer, aziz vatanı işgale yeltenen ve Türk milletini yok etmek isteyen üstün silah gücüne sahip işgalci devletlere karşı kazanılmış eşsiz bir destandır. Tarihimizin en şerefli sayfalarını oluşturan ve binlerce şehidimizin kanıyla yazılan bu kahramanlık destanının altında milletine bağlılık, özgürlük tutkusu, vatan aşkı ve büyük bir inanç şuuru yatmaktadır.

                  Milli mücadelenin ilk ateşinin yakıldığı Çanakkale Zaferi ile milletimiz; vatan sevgisini, cesaretini, azmini, kahramanlığını ortaya koymuştur. İnsanımız, sahip olduğu yüksek ahlak ve medeniyet anlayışının yansıması olarak Çanakkale Savaşında düşmanından bile esirgemediği şefkat ve merhametiyle savaşın da bir hukuku olduğunu tüm insanlığa gösterilmiştir. Dünyaya “Çanakkale Geçilmez” diyerek tarihin akışını değiştiren şanlı ecdadımızın bu sarsılmaz inancı ve mücadelesi sonucu evlatları olarak bugün bizler bu topraklar üzerinde geleceğe yürümekteyiz.

                 Bu duygularla 18 Mart Çanakkale Zaferinin 101.Yıldönümünü kutluyor, bugünlere ulaşmamızı sağlayan başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere, vatanın bütünlüğü ve milletimizin huzur ve güvenliği için hayatını feda etmekten çekinmeyen aziz şehitlerimizi minnet ve saygıyla anıyorum.

                                                                                                                                      

                                                                                                                                     Burhan YÜKSEL

                                                                                                                                  İlçe Milli Eğitim Müdürü

Subaşı Mah. Yıldız Sokak No 6 Hükümet Konağı Yanı Oğuzeli / GAZİANTEP - 0 342 571 30 24

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.