GAZİANTEP OĞUZELİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Burhan Yüksel´in 10 Kasım Atatürk´ü Anma Mesajı

             Kurtuluş  Savaşımızın eşsiz Başkomutanı,Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete irtihalinin 79. yıldönümünde saygı, sevgi, rahmet ve minnetle anıyoruz.
İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Burhan Yüksel´in 10 Kasım Atatürk´ü Anma Mesajı

      Türkiye Cumhuriyetinin mimarı, Türk Milletinin tarih sahnesindeki seyrini  değiştiren  Ulu Önder…


      Askeri alanda gösterdiği üstün kahramanlıkları, liderlik ve yetkin devlet adamlığı vasıfları ile Türk Milletinin gücünü, Anadolu topraklarının ruhunun sesini tüm dünyaya duyuran ve bunun neticesinde akıl ve vicdanlarda hayranlık uyandıran insan…


     “Az zamanda çok ve büyük işler başardık.” ifadesi ile sadece askeri  alanda yapılan başarılar değil, bilimde, sanatta, sporda, eğitimde, sosyal ve siyasi hayatın her  alanında da  yapılan  yenilikler, bugünkü nesillerin inşasına zemin hazırlamıştır kuşkusuz.  


      Toplumumuzu  hakikat hedefine, mutluluk hedefine ulaştırmak için iki orduya ihtiyaç vardır. Biri vatanın hayatını kurtaran asker ordusu, öteki milletin geleceğini yoğuran irfan ordusu. Bir millet savaş meydanlarından ne kadar parlak zaferler elde ederse etsin, o zaferlerin kalıcı sonuçları ancak irfan ordusu ile ayakta durabilir. Bu ikinci ordu olmadan, birinci ordunun hizmetleri ve kazandıkları yok olur.
       

     Bizler irfan ordusunun neferleriyiz, ruhun şâd olsun.

 

                                                                                                                        Burhan YÜKSEL

                                                                                                                İlçe Milli Eğitim Müdürü

Subaşı Mah. Yıldız Sokak No 6 Hükümet Konağı Yanı Oğuzeli / GAZİANTEP - 0 342 571 30 24

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.