GAZİANTEP OĞUZELİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Burhan YÜKSEL´in İlköğretim Haftası Mesajı

Bugün bizler tüm öğretmen, veli ve öğrencilerimizle birlikte başarılarla dolu geçmesini dilediğimiz yeni bir eğitim öğretim yılına başlamanın coşku ve heyecanını yaşıyoruz.      
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Burhan YÜKSEL´in İlköğretim Haftası Mesajı

 

Okullarda alacakları eğitimler, öğrenecekleri bilgiler ile hayatlarında başarıyı yakalayacak olan tüm evlatlarımıza, çağımızın imkânlarını en üst düzeyde sunan eğitim ortamları sağlama gayreti içerisindeyiz. Öğrencilerimizin başarısı bizim başarımız, onların mutluluğu bizim mutluluğumuz olacaktır. Kendisine, ailesine, ülkesine ve nihayetinde tüm insanlığa fayda sağlayacak olan evlatlarımızın bu hedefe ulaşmasının en temel şartı iyi bir eğitimdir. Eğitimin olmadığı, geri kaldığı, önemsenmediği yerlerde yaşanan sıkıntıları hepimiz görmekteyiz. Eğitim seviyesinin düşük olduğu bölgelerin, hatta ülkelerin nasıl aldatıldığı, nasıl karıştırıldığı, nasıl geri bırakıldığı, nasıl kolayca birbirlerine düşürüldüğü ortadadır. İyi bir gelecek, mutlu ve huzurlu bir ülke için eğitime çok önem vermeliyiz. Ülkemizi Atatürk’ün bize hedef gösterdiği çağdaş medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak için ihtiyaç duyduğumuz tek şey, yine Atatürk’ün dediği gibi “çok çalışkan olmaktır”.

Sevgili öğrenciler,

Yeni arkadaşlıklar, dostluklar ve mutluluklar yaşayacağınız, ikinci yuvanız sayılan okullarınıza, öğretmenlerinize, arkadaşlarınıza, ders kitaplarınıza uzun bir aradan sonra tekrar kavuştunuz. O sıralara oturmanın nasıl bir mutluluk olduğunu yıllar geçse de unutamayız. Sizlerin mutlu ve başarılı olabilmeniz için tüm öğretmen ve idarecilerinizle birlikte bizlerin de yanınızda olacağımızı unutmayın. Bizler gayret ederken sizleri de gayretli görmek bizler için en büyük mutluluk olacaktır. Derin sevgilerimle hepinizin gözlerinizden öpüyor ve yeni eğitim öğretim yılınızı en içten dileklerimle kutluyorum.

           Kıymetli anne-babalar, 

İlk okulumuz yuvamız, ailemiz; ilk öğretmenimiz anne babamızdır. Çocuklarımızı okul çağına ulaşana kadar sizler eğitip büyüttünüz. Okul çağına geldiklerinde artık öğretmenlerimiz de çocuklarınızın eğitim öğretiminde rol almaya başlamaktadır; ancak sizlerin göreviniz asla bitmeyecektir. Anne baba ilgisi olmadan öğrencilerimizin istenilen başarıya ulaşması çok zordur. Öğretmenleri ile sık sık görüşerek onlarla ortak hareket etmeli, okullarımızın ve öğretmenlerimizin yanında olmalısınız. Sizler, eğitim alanında başarıya ulaşabilmemizi sağlayacak en önemli işbirlikçilerimizden birisiniz. Bizler, sizler yanımızda olduğunuzda daha güçlüyüz. Tüm velilerimizi sevgi ve saygıyla selamlıyor, destekleriniz için şükranlarımı sunuyorum. 

Değerli öğretmen arkadaşlarım, 

Öğrencilerimiz ve velilerimiz gibi sizlerin de yeni eğitim öğretim yılına başlarken heyecan duyduğunuzu biliyorum. Bizlere emanet edilen yavrularımızın geleceğe hazırlanmasında elimizden gelenin en iyisini yapma gayreti içerisinde olmalıyız. Büyük bir özveri, sevgi ve sabır gerektiren mesleğinizi gerçekleştirirken bizler elimizden geldiğince daha iyi şartlarda görev yapmanız için çalışacağız. Kıymetli meslektaşlarım, başarılı ve mutlu bir yıl geçirmeniz dileğiyle yeni eğitim öğretim yılında hepinize başarılar diliyorum.

             Bu duygu ve düşüncelerle 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılının ülkemize, ilçemize, öğrencilerimize, velilerimize, öğretmenlerimize hayırlı olmasını diliyor, saygılarımı sunuyorum.

 

 

 

Subaşı Mah. Yıldız Sokak No 6 Hükümet Konağı Yanı Oğuzeli / GAZİANTEP - 0 342 571 30 24

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.