GAZİANTEP OĞUZELİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OĞUZELİ OKUYOR...

OĞUZELİ OKUYOR...

OĞUZELİ KAYMAKAMLIĞI İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ “OĞUZELİ OKUYOR” PROJESİ

Oğuzeli Kaymakamı Yasin YUNAK ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Burhan YÜKSEL’in öncülüğünde başlatılan “OĞUZELİ OKUYOR” projesi öğretmen, öğrenci, veli ve okul yöneticilerimizin desteğiyle başarılı bir şekilde yürütülmektedir. Projeyi tanıtmak ve örnek olmak üzere Oğuzeli Kaymakamı Yasin YUNAK ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Burhan YÜKSEL, her hafta pazartesi ve Perşembe günleri 20.30-21.00 saatleri arasında gerek Oğuzeli merkezinde gerekse köylerde vatandaşları evlerinde ziyaret ederek hane halkı ile birlikte okuma faaliyeti gerçekleştirdiler. Bu ziyaretlere muhtarlar, öğretmenler, askeri personel, milletvekilleri ve imamlar da katılarak okuma faaliyetlerinin yürütülmesine örnek ve destek oldular. Gaziantep milletvekili Canan Candemir ÇELİK, İl Milli Eğitim Müdürü, Oğuzeli Belediye Başkanı, Oğuzeli Müftüsü, Oğuzeli Emniyet Müdürü, Oğuzeli Tabur Komutanı, Oğuzeli Jandarma Bölük Komutanı ve Oğuzeli eşrafından tanınmış kişiler de zaman zaman ev ziyaretlerine katılarak projeye destek verdiler, okumanın alışkanlık haline dönüşmesi için örnek oldular. Halk Eğitim Merkezimizin Oğuzeli merkezinde ve köylerinde açtığı kurslarda ve ilçemizdeki GASMEK merkezinde de projemiz kapsamında öğretmenlerimiz kursiyerleriyle beraber her gün 20 dakika kitap okuyarak projemize destek verdiler. Kendi imkânlarımızla 500 adet kitap temin ederek öğrencilerimize ve velilerimize hediye edildi.
Hiç şüphesiz “OĞUZELİ OKUYOR” projemizin en önemli savunucusu ve uygulayıcısı öğretmenlerimiz oldu. Öğrencilerine ve ailelerine okuma alışkanlığı kazandırmak ve bunu bilinç haline getirerek sürekliliğini sağlamak gayesiyle zamanlarından ve ailelerinden fedakârlık ederek sınıflarındaki tüm öğrencileri evlerinde ziyaret ederek öğrencileri ve aileleriyle birlikte kitap okuma faaliyeti gerçekleştirdiler. Bunun yanında aile sıcaklığında onlarla sohbet ederek kitap okumanın önemini vurguladılar. Bu ziyaretler, öğrenci ve aileleri tarafından büyük memnuniyetle karşılanmış ve öğrencilerin okul ortamına da olumlu yansımıştır. Bu çerçevede öğretmenlerimiz, 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılı birinci döneminde 2326, ikinci dönem ise 3744 evi ziyaret ederek toplamda 6070 ev ziyaret edildi. Oğuzeli’ndeki evlerin tamamına yakınında okuma saati uygulaması gerçekleştirildi. Bunun dışında okullarımızda her gün 20 dakika okuma saati uygulaması gerçekleştirildi; yine öğretmenlerimiz kendi derslerine, ders araç-gereçlerinin yanında mutlaka ellerinde bir kitapla girerek bu hususta daima öncü ve örnek oldular.


24-06-2016

Subaşı Mah. Yıldız Sokak No 6 Hükümet Konağı Yanı Oğuzeli / GAZİANTEP - 0 342 571 30 24

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.