GAZİANTEP OĞUZELİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sodes Projemiz

Sodes Projemiz

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan ‘Kırsaldan Kariyere’ isimli projemiz  Kalkınma Bakanlığı tarafından kabul edilen Gaziantep’teki 33 proje arasına girmeye hak kazanmıştır.

Projemizin amacı kadınların kendi sorunları ile başa çıkabilme kapasitelerini arttırmak, katılımcı, üretken ve kendine yeterli hale getirilmek, dolayısıyla da ekonomik ve sosyal hayata katılımı ve toplumla bütünleşmesi sağlanarak bölgedeki sosyal kalkınmaya katkıda bulunmaktır. Bununla birlikte proje kadınların, mesleki eğitim ve uygulama atölyeleri, sanat atölyeleri destek programları ve kültürel etkinlikler aracılığı ile daha önce katılamadıkları sosyal, ekonomik, kültürel hayatın çeşitli aşamalarına katılmalarını ve bu sayede sosyal dışlanmanın önüne geçilmesini sağlayacaktır. Yine sosyal dışlanmayı ortaya çıkaran; göç, uzun süreli işsizlik, uzun süreli düşük gelire bağımlılık, eğitimsizlik veya yeterli eğitim almamışlık, engellilik, aile içi şiddet, yaşlılık, korunmaya muhtaçlık, zor yasam çevreleri ve yoksulluk, suç ve madde bağımlılığı, evsizlik gibi sosyal dışlanmışlığı üreten nedenlerin etkilerinin belirtilen faaliyetler ile azaltılması sağlanacaktır.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin GASMEK biriminin paydaş olacağı projemizde ;

Saça Çekil Verme ve Cilt bakımı,

Bilgisayar İşletmenliği ve Bilgisayarda Halı Desen Çizimi,

Sedef İşlemeciliği,

Sanatsal Mozaik,

Hasta ve Yaşlı Refekatçısı,

Hasta Kabul İşlemleri 

alanlarında olmak üzere 6 tane kurs açılacaktır. Her bir kurs için 25 kursiyer hedeflenmektedir. Kursiyer ücretleri proje bütçesinden karşılanacak ve gerekli her türlü ekipman alınacaktır.

Meslek edindirme faaliyetlerinin dışında ayda bir kez kursiyerlerimize aile içi şiddet, hukuk,  kamu hizmetlerine erişim, aile çocuk sağlığı gibi konularda uzman kişiler tarafından eğitim verilecektir.

 

Projemizin bütçesi 325.100,00 TL olup 10 ay sürecektir.

Subaşı Mah. Yıldız Sokak No 6 Hükümet Konağı Yanı Oğuzeli / GAZİANTEP - 0 342 571 30 24

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.